subskrybcja: Posty | Komentarze

Pamiętnik Blumki w KiKu

1 komentarz
Pamiętnik Blumki w KiKu

Czytaczkowie Moi, czy Wy pamiętacie mój post o jednej z piękniejszych i na pewno ważniejszych książek dla dzieci na rynku? Nie boicie się trudniejszych tematów? Sierotki KLIK

Z największą przyjemnością, radością w sercu i słodkim spokojem w głowie zapraszam Was na niesamowite wydarzenie o charakterze teatralnym w naszym KiKu na ul. Belgradzkiej 4. Zachęcam Was do spędzenia pięknego i wartościowego południa, w sobotę 14 maja [12.00] – rezerwacje agnieszka.andrys@gmail.com [bilet 40 zł dziecko+opiekun]

Dajcie sobie i dzieciom szansę by przeżyć coś pięknego i głębokiego, razem, w kamaralnej atmosferze.

Pamiętnik Blumki. Opowieści z pamięci

14 maja (sobota), godz. 12.00

Klocek i Kredka, ul. Belgradzka 4, Warszawa-Natolin

Czy można z klocków zbudować dom? Dom ze snu? Na ulicy Krochmalnej  92 stał niegdyś biały dom w szarej Warszawie. Te dzieci miały swoją "mamę" – był nią doktor Korczak. I miały swojego "tatę" – była nim pani Stefa z pękiem kluczy, która poruszała się bezszelestnie niczym duch. Wśród dzieci byli: Zygmuś, który rybę wypuścił do Wisły, Reginka, co jak nikt potrafiła opowiadać, Kocyk, który w swoim nocniku nosił węgiel, Aron, który często płakał w nocy i szył tak pięknie jak jego dziadek, Ryfka rzucająca śnieżkami do celu lepiej niż chłopaki i Blumka, która pisała pamiętnik. Dzieci miały tu swój sąd, swoje prawa, listę łez i gazetę "Mały Przegląd". Jeśli chcecie je poznać, nauczyć się wyliczanki w jidysz i posłuchać pięknych opowieści – zapraszamy na spotkanie!

Opowieść na podstawie książek: "Pamiętnik Blumki" Iwony Chmielewskiej, "Korczak. Próba biografii" Joanny Olczak-Ronikier oraz "Pani Stefa" Małgorzaty Kicińskiej.

Spektakl był prezentowany podczas Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Opowiadania w Warszawie, Festiwalu Warszawa Singera, Festiwalu Teatralnego w Łodzi, w licznych szkołach, bibliotekach, ośrodkach kultury w całej Polsce oraz w czeskich Budejowicach.

Spektakl dla dzieci od 5 lat.

Opowiada: Beata Frankowska (Stowarzyszenie Opowiadaczy: Grupa Studnia O. – www.studnia.org)

Muzyka: Robert Lipka (akordeon)

Pamiętnik Blumki

Pamiętnik Blumki2

 

  1. Co tam u Was słychać?

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *